DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI obchodzony corocznie na całym świecie 22.04 ma na celu łączenie wysiłków wszystkich ludzi w uświadomienie sobie, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze.

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnieniem kolejnych błędów.

Nasza szkoła 20.04.2018 włączyła się w obchody Dnia Ziemi budząc wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialność za stan środowisko w przyszłości. Nasze działania miały na celu zaszczepienie wśród uczestników miłości i szacunku do przyrody.

Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem :

„ŚWIAT WOLNY OD ODPADÓW Z TWORZYW SZTUCZNYCH”

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy szkolnym apelem. Uczniowie zostali zapoznani z tematyką tegorocznych obchodów i problemami jakie niesie nadmierna produkcja odpadów.

Przed szkołą uczniowie wszystkich klas wykonali ,, Eko-stwory’’. Powstały one z opakowań wykorzystywanych na co dzień. Nasze działania miały na celu uświadomienie wszystkim, że możemy wielokrotnie używać opakowań nadając im ,,drugie życie’’.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie odpowiadali na pytania Eko-quizu. Mogli sprawdzić czy ich działania i postawy zaliczają się do proekologicznych. Popisali się też swoją kreatywnością, przedstawiając sposoby na redukowanie ilości powstających odpadów produkowanych z tworzyw sztucznych. Zapoznali się również z możliwością recyklingu odpadów.

Wszyscy się świetnie bawiliśmy, kształtując postawę troski o nasze środowisko.