JAK ZA DAWNYCH LAT BYWAŁO…, ALE BEZ PRZYMUSU…

Grupa rodziców dzieci  z oddziału przedszkolnego  ochoczo przystąpiła do CZYNU SPOŁECZNEGO.

Piękne  majowe popołudnie pełni zapału rodzice naszych wychowanków spędzili w szkolnym nieużywanym dotychczas ogrodzie, porządkując go i nadając na nowo blasku. Mamy naszych wychowanków – Panie: Katarzyna Trocha, Karolina Schacht, Natalia Bartnik oraz Anna Stasiak  usunęły stare gałęzie, kamienie, Panowie rozciągnęli żagle, aby chroniły dzieci przed słońcem, a  później razem  stworzyli ,,zaczarowaną wyspę’’. Panom strażakom Dariuszowi Schachtowi  i Pawłowi Bartnikowi

,, paliła się, ale na szczęście robota w rękach,,. Był też czas na wspomnienia, okazało się,  że niektórzy  mieszkańcy Lubczyny  bezinteresowną pracę na rzecz ogółu mają w genach.  Już przed laty  dziadkowie czy rodzice naszych dzieci też pracowali, dla dobra szkoły. To nie pierwsza akcja, bezinteresownej pomocy szkole. Szkole – bo szkoła to nie tylko budynek. Szkoła to LUDZIE, dzieci, rodzice, nauczyciele.  

Ten CZYN SPOŁECZNY również uważnie obserwowały maluchy, być może za parę   lat też z dumą  powiedzą, oglądając kroniki : ,, To mój dziadek zrobił te zdjęcia’’ ,, To moi rodzice zbudowali tę ,,wyspę skarbów’’, ,, To moja babcia zrobiła statek dla wszystkich dzieci’’, ,,To moi rodzice byli sponsorami konkursu, ,, To moi rodzice pokazali dzieciom pasiekę, To moi rodzice bezinteresownie  kupili dzieciom prezenty na Dzień Dziecka’’… .Przykład ,,idzie z góry’,’ ,,Takie mamy Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie…’’ To od dorosłych zależy jaką drogą pokierujemy dzieci, jaki damy im przykład. 

Dziękuję wszystkim Rodzicom, Przyjaciołom Szkoły  za wsparcie w jej funkcjonowaniu. Jeśli macie Państwo jakieś pomysły, które warto wcielić w życie, proszę  się z nami podzielić.

Zapraszam do współpracy na rzecz szkoły Radę Rodziców, Stowarzyszenie, Pana Radnego…

Niech wciąż  przyświecają nam sparafrazowane słowa piosenki:

,, bo nasza Lubczyna to jedna RODZINA’’

Pan Dariusz Schacht obiecał (NA  DZIELNEGO STRAŻAKA  ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ), że zorganizuje  kolejny  CZYN SPOŁECZNY na rzecz Szkoły.

Pomysłów mamy jeszcze dużo, brakuje tylko rąk do pracy… jeśli ktoś jest chętny  do bezinteresownej pracy, zapraszamy, proszę skontaktować się z Panem Dariuszem.

A. Dąbrowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubczynie