SPOTKANIE  Z  OFICEREM  ŻEGLUGI  WIELKIEJ  ADRIANEM  ŁUCZAKIEM

Dnia 4 października 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Oficera Żeglugi Wielkiej, Oficera nawigacji, inżyniera, Absolwenta Akademii Morskiej w Szczecinie Pana Adriana Łuczaka.  Opowiedział nam o swoim zamiłowaniu do żeglowania, zmaganiu się z wodami  mórz i oceanów. Wspomniał, że wybór zawodu związany jest z Lubczyną, z miejscowością w której mieszkał od urodzenia i z naszą szkołą w której się uczył.

Początkowe kroki związane z żeglowaniem  rozpoczął  na MARINIE  w Dąbiu. Żeglował na różnych  jachtach przemierzając coraz większe odległości morskie. Po ukończeniu gimnazjum udał się do Technikum Morskiego a gdy przyszedł czas podjęcia studiów, zdecydował się na Akademię Morską w Szczecinie wybierając wydział nawigacji.

Już w czasie studiów pływał na dużych statkach doświadczając  marynarskich przygód, począwszy od ciężkiej pracy, umiejętności współdziałania  z innymi marynarzami, często innej narodowości,   posłuszeństwa wobec Kapitana, zmagając się z sztormami, a nawet obserwował  próbę opanowania przez współczesnych piratów statku.  Mógł również pochwalić się złowieniem metrowego rekina.

Dzieci zadawały Panu Adrianowi mnóstwo pytań, co świadczyło o dużym zainteresowaniu uczniów  tematyką pływania po naszych  morzach .

Bardzo dziękujemy Panu Adrianowi Łuczakowi za przybycie i za przybliżenie piękna i trudów  życia marynarza.