“WSPOMNIEŃ CZAR”

„Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść. Nauczmy się je cenić. Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć …”

„Wspomnień czar” to doskonała okazja nie tylko do wspomnień, ale również do wspólnego biesiadowania. Już po raz trzeci „starsza młodzież” z Lubczyny i okolicznych wsi, a także zaproszeni byli pracownicy szkoły – emeryci udowodnili, że mają wolę bycia aktywnymi ludźmi, cenią sobie życie i umieją się z niego cieszyć.

28 kwietnia „starsza młodzież” tańczyła, śpiewała, brała udział w różnych konkursach, a w przerwach w ramach odpoczynku był czas na rozmowy, refleksje.

Najwięcej emocji wywołał konkurs muzyczny. Przy akompaniamencie akordeonu zawodnicy śpiewali piosenki o roślinach. Bezkonkurencyjna okazała się tutaj Pani Marianna Kurczyk. Seniorka zaskoczyła wszystkich ilością znanych piosenek, poczuciem humoru i energią jaka z niej emanuje. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Publiczność biła brawo na stojąco. Na zakończenie w podziękowaniu za wprowadzenie uczestników spotkania w radosny nastrój odśpiewano Pani Mariannie 200 lat.

Wśród konkursów pojawił się też konkurs o Goleniowie. Pan Piotr Ochota – wspaniały didżej czuwający nad przebiegiem imprezy przypomniał wszystkim, że w tym roku obchodzimy 750 rocznicę nadania praw miejskich miastu Goleniów. Zawodnicy nawet z zakrytymi oczami bezbłędnie szkicowali herb Goleniowa. Punktem kulminacyjnym była zabawa „Kot w worku”, do której ustawiła się długa kolejka rozbawionych osób.

„Wspomnień czar” to impreza, która integruje nie tylko „starszą młodzież” z Lubczyny i okolicznych wsi, ale również nakłania dzieci i młodzież do „potrzeby dawania” – „dawania” miłego słowa, uśmiechu, zauważania, że każdy wiek ma swój urok.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM DZIECIOM, RODZICOM za przekazanie fantów do zabawy „Kot w worku” (ich ilość przerosła nasze oczekiwania). NAUCZYCIELOM i PRACOWNIKOM za przygotowanie imprezy i programu artystycznego. PRZEDSZKOLAKOM I STARCZYM UCZNIOM za to, że nie zawiedli przyszli do szkoły nawet w sobotę – dniu wolnym od nauki i byli żywym przykładem odpowiedzialności nad podjętym zadaniem. „Nade wszystko życzę, aby coraz silniej (młodzi) odczuwali smak „dawania”, a coraz słabiej smak brania …” /Aleksander Kamiński/.

Szczególne podziękowania kierujemy do pełnej wigoru Pani Wiesławy Schacht, która dzielnie pomagała „ekipie przygotowującej imprezę i sprzątającej”.

Dziękujemy Panu Marianowi Fidosowi za przepiękne, mistrzowskie zdjęcia.

Z wyrazami wdzięczności dyrektor szkoły Alina Dąbrowska i sołtys wsi Stanisława Stypik.