XI Jesienny Jarmark Zdrowia WITAMINEK

W piątek 26 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lubczynie odbyła się XI edycja  Jesiennego Jarmarku Zdrowia “Witaminek” propagującego zdrowy styl odżywiania. Tradycyjnie w tym dniu od progu witała wszystkich przybywających do szkoły ekspozycja darów jesieni z warzywami i owocami w roli głównej.

Komisja, której przewodniczył pomysłodawca i były wieloletni dyrektor szkoły, Pan Jerzy Rój, miała nie lada wyzwanie. Sześć drużyn z gminnych szkół podstawowych konkurowało między sobą na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą w trakcie quizu o zdrowym odżywianiu, kreatywnością i zręcznością przy ozdabianiu darami jesieni kapelusza oraz spostrzegawczością i pomysłowością w czasie wyszukiwania ukrytych w zdaniach nazw owoców i warzyw oraz ułożenia ciekawych haseł propagujących zdrowy styl życia i zawierających  odnalezione wyrazy.

Wyniki tegorocznych rozgrywek przedstawiają się następująco: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa “Promyczek” z Goleniowa reprezentowana przez Tamarę Lisowską i Wiktorię Gajewską,  II miejsce zajęli gospodarze – Szkoła Podstawowa w Lubczynie w składzie: Zuzanna Jóźwik i Rafał Marszałek. III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Krępsku reprezentowana przez Zuzannę Olszewską i Klaudię Czerkies. Miejsce IV zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie – Karolina Leszczyńska i Alan Ciechanowicz. V miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich: Zuzanna Mamczak i Mateusz Tyszkiewicz. Miejsce VI zajęła Szkoła Podstawowa w Komarowie reprezentowana przez Sandrę Bartnik i Huberta Chrebora. Należy tu zaznaczyć, że o miejscach decydowały w niektóych przypadkach pojedyncze punkty a poziom wiedzy i umiejętności uczestników został bardzo wysoko  oceniony przez  przewodniczącego jury.

Dzięki wsparciu darczyńców – przyjaciół szkoły: państwa Kołodziejek i państwa Kowalczyk, każda drużyna oraz opiekunowie i członkowie  jury  otrzymali bukiet warzyw. Ponadto każdy zespół otrzymał dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zmagania drużyn uświetniały występy dzieci z  przedszkola oraz  Darii Malinowskiej, uczennicy klasy ósmej. W przerwach między zadaniami można było posilić się pysznymi, zdrowymi przekąskami, kanapkami, marchewkowymi chipsami…Jak co roku, atmosfera “Witaminka” była jedyna w swoim rodzaju. Uczniowie utrwalili wiedzę o racjonalnym odżywianiu. Radość i uśmiech na twarzach wszystkich obecnych potwierdza  sukces i sens kontynuowania przedsięwzięcia.   

 Dziękujemy Panu Marianowi Fidosowi za cudowne zdjęcia.